Truskawki

TRUSKAWKI POWTARZAJĄCE OWOCOWANIE

Masz ochotę na truskawki, lecz sezon na nie się już skończył? To nie problem! Możesz cieszyć się słodyczą dużych truskawek przez okres 5 miesięcy- od czerwca do pierwszych przymrozków! Sadzonki tych odmian truskawek, zapewnią Ci własne owoce nawet po zakończeniu sezonu truskawkowego.

Mount Everest

Ta odmiana truskawek zdolna jest piąć się do wysokości 150 cm, dając dojrzałe, soczyste owoce od czerwca do pierwszych przymrozków. Możesz się nimi cieszyć nawet na swoim balkonie. Nie potrzebują wiele miejsca by się ukorzenić, ani też specjalnej gleby, dlatego posadzenie ich w swoim ogrodzie albo w doniczce na balkonie jest dobrym pomysłem. Nadają się do całorocznego sadzenia i są odporne na zmiany temperatury. Kilka minut wystarczy by zapewnić im podporę pod rosnące pędy. Potem należy tylko podlewać je od czasu do czasu i zachwycać się pięknymi owocami, które będą pojawiać się przez wiele lat na Twojej roślinie. Wystarczy tak niewiele by cieszyć się widokiem rosnącej rośliny, wydającej duże czerwone owoce.

5 szt. - 34 zł (6,80 zł za sztukę)
10 szt. - 59 zł (5,90 zł za sztukę)
20 szt. - 99 zł (4,95 zł za sztukę)

Albion

Charakteryzuje się potężnymi krzakami kwitnącymi od wiosny do późnej jesieni. Wydaje bardzo smaczne i bardzo duże owoce. Są one też trwałe- nie trzeba się martwić, że np. w trakcie powrotu z działki do domu ulegną one zgnieceniu. Rośliny odporne na czynniki atmosferyczne, nie wymagają też specjalnie przygotowanej gleby. Oczywiście można je również wysadzać do doniczek i hodować na balkonie. Można wtedy wykorzystać w pełni ich potencjał. Mianowicie, jest to idealna odmiana do hodowania jej jako truskawki wiszącej. Wspaniale prezentuje się posadzona w wysoko zawieszonych doniczkach. Właśnie dzięki wypuszczaniu pięknie rozwijających się rozłóg, może pełnić też funkcje dekoracyjnie - nie tylko zadowalać walorami smakowymi.

5 szt. - 29 zł (5,80 zł za sztukę)
10 szt. - 50 zł (5 zł za sztukę)
20 szt. - 90 zł (4,50 zł za sztukę)

Selva

Owoce tej odmiany truskawki są bardzo atrakcyjne, duże, a niektóre nawet bardzo duże. Charakterystyczną ich cechą jest jasnoczerwona skórka z silnym połykiem, na wierzchołkach owocu jaśniejsza. W smaku bardzo słodkie, szczególnie przypadają do gustu dzieciom. Również ze względu na nie, warto hodować tę odmianę jako truskawkę wiszącą. Wiele frajdy zapewni im zrywanie owoców z własnego balkonu. W dodatku nawet po sezonie truskawkowym- truskawka owocuje do pierwszych przymrozków. Przy okazji roślina pełni funkcję cudownej ozdoby. Nie wymaga specjalnej gleby, jest odporna na zmiany temperatur.

5 szt. - 29 zł (5,80 zł za sztukę)
10 szt. - 50 zł (5 zł za sztukę)
20 szt. - 90 zł (4,50 zł za sztukę)


TRUSKAWKI WCZEŚNIE OWOCUJĄCE

Honeoye

Ta odmiana truskawek jest charakterystyczna ze względu na swoją wczesną porę dojrzewania owoców. Jednak istotną ich zaletą jest wielkość. Owoce są wyjątkowo duże. Więc jeśli chcesz rozkoszować się dużymi, słodkimi truskawkami już w maju, to powinieneś wybrać właśnie te sadzonki. Owoce są jędrne i atrakcyjne w wyglądzie, intensywnie czerwone z połyskiem. W wielkości duże i bardzo duże. Rośliny są wytrzymałe na mróz, wykazując szeroką zdolność adaptacyjną. Nie potrzebują specjalnie przygotowanej gleby. Rosną silne i odznaczają się zdolnością do jednoczesnego dojrzewania dużej liczby owoców.

5 szt. - 6 zł (1,20 zł za sztukę)
20 szt. - 20 zł (1 zł za sztukę)


TRUSKAWKOWY HIT

Pineberry - truskawka ananasowa

Truskawki tej odmiany smakiem i zapachem przypominają ananasa. Uwielbiają je dzieci ze względu na ich słodki, niepowtarzalny smak. Owoce są białe z czerwonymi nasionkami. Atrakcyjnie się prezentują na balkonach czy tarasach, ale również w gruncie. Przy uprawie tych truskawek zapewnione zaskoczenie Twoich gości! Na pewno każdy zaciekawi się tak nietypową odmianą. Rośliny mają wydłużony czas owocowania. Są też odporne na choroby, co oznacza, że można je uprawiać bez obaw naturalnie-bez oprysków. Wymagania glebowe nie odbiegają od uprawy zwykłych truskawek. Nie trzeba zapewniać im specjalnych warunków.

5 szt. - 29,50 zł (5,90 zł za sztukę)
10 szt. - 50 zł (5 zł za sztukę)

TRUSKAWKI TRADYCYJNE

Gigant

Jest to odmiana o owocach słodkich i bardzo atrakcyjnych w wyglądzie. Przy wykorzystaniu jej predyspozycji daje owoce wielkości przeważnie duże i dość duże. Tym samym jest bardzo plenna - w ciągu jednego okresu owocowania możesz uzyskać z niej nawet 2 kg truskawek z jednego krzaczka. Zaczyna owocowanie na przełomie maja i czerwca. Nie wymaga szczególnych warunków uprawy. Jest też odporna na choroby.

5 szt. - 27,50 zł (5,50 zł za sztukę)
20 szt. - 100 zł (5 zł za sztukę)

Poziomki


POZIOMKI ROZŁOGOWE

Vesca

Jest to odmiana najbardziej przypominająca poziomkę leśną. Powtarza ona owocowanie od czerwca do października. Tak więc przez całe wakacje możesz cieszyć się słodyczą jej owoców. Poziomki są wyjątkowo aromatyczne - bardzo smakują dzieciom! Roślina jest bardzo plenna. Z 10m2 można zebrać aż 10kg poziomek. Nadają się również do wysadzania do skrzynek na balkonie. Będą stanowiły nie lada atrakcję. Rośliny są odporne na mróz. Do rozwoju potrzebna jest im przepuszczalna gleba. Owoce wydaje już w tym samym roku, w którym zostanie posadzona.

5 szt. - 12,50 zł (2,50 zł za sztukę)
20 szt. - 46 zł (2,30 zł za sztukę)

Atilla

Jest to poziomka wisząca, smakiem i zapachem przypominająca poziomkę leśną. Z pewnością przypadnie do gustu dzieciom z uwagi na swój słodki smak oraz wyjątkowy wygląd krzaczka. Rośliny te powtarzają owocowanie od czerwca do października, toteż ich aromatycznymi owocami można cieszyć się przez całe wakacje. Są odporne na choroby, co oznacza, że można je uprawiać bez obaw naturalnie - bez oprysków. Nadają się szczególnie do wysadzania do skrzynek na balkonie, by mogły rozwijać swoje długie rozłogi.

5 szt. - 12,50 zł (2,50 zł za sztukę)
20 szt. - 46 zł (2,30 zł za sztukę)

Sara

Odmiana poziomek zdolna piąć się do wysokości 150 cm, dając pyszne, aromatyczne owoce. Jest bardzo plenna. Owocuje od czerwca do pierwszych przymrozków. Ta odmiana będzie stanowić nie lada atrakcję. Wystarczy zapewnić jej podpory pod rosnące pędy, aby cieszyć się niezwykłą rośliną - szczególnie na Twoim balkonie! Nie jest wymagająca w uprawie. Rośliny są odporne na mróz i choroby.

5 szt. - 12,50 zł (2,50 zł za sztukę)
20 szt. - 46 zł (2,30 zł za sztukę)


POZIOMKI BEZROZŁOGOWE

Rugia

Odmiana poziomek o dość dużych owocach. Są one przy tym bardzo aromatyczne i pięknie prezentują się na wszelkich deserach jako smaczna ozdoba. Rugia owocuje od czerwca do października. Przez ten okres można zebrać wiele owoców, ponieważ roślina jest bardzo plenna. Roślina nie wytwarza rozłóg. Nadaje się do wysadzania do skrzynek na balkonie. Jest odporna na mróz. Do rozwoju potrzebuje jedynie przepuszczalnej gleby i regularnego podlewania. Owoce wydaje już w tym samym roku, w którym zostanie posadzona.

5 szt. - 12,50 zł (2,50 zł za sztukę)
20 szt. - 46 zł (2,30 zł za sztukę)

Regina

Poziomka o dużych, aromatycznych owocach. Można się nimi cieszyć przez całe lato, ponieważ owocuje od czerwca aż do przymrozków. Dzięki temu dostęp do tych słodkich owoców, będzie zapewniony przez cale lato! Idealnie sprawdzi się na balkonie, jako smaczna i zdrowa ozdoba. Roślina nie wytwarza rozłóg. Jest mrozoodporna i niepodatna na choroby. Łatwa w uprawie.

5 szt. - 12,50 zł (2,50 zł za sztukę)
20 szt. - 46 zł (2,30 zł za sztukę)

Baron

Wyjątkowa odmiana o dużych, słodkich owocach. Roślina odznacza się długim okresem owocowania - od czerwca aż do października! Jest to poziomka bardzo plenna, bezrozłogowa. Nadaje się do wysadzania w gruncie, jak również w doniczkach na balkonie czy parapecie. Wystarczy zapewnić jej odpowiednie nasłonecznienie i wilgotność, a będzie się odwdzięczać pysznymi owocami.

5 szt. - 12,50 zł (2,50 zł za sztukę)
20 szt. - 46 zł (2,30 zł za sztukę)

Maliny

MALINY POWTARZAJĄCE OWOCOWANIE

Polka

Ta odmiana malin posiada wyjątkowo smaczne owoce. Są one średnio duże do dużych. Mają piękną czerwoną barwę z silnym połyskiem. Krzewy dorastają od 1,5m do 2m. Są silne, średnio sztywne i posiadają kolce. Te maliny powtarzają owocowanie na jednorocznych pędach. Jest cenna ze względu na jej wcześniejsze dojrzewanie. Tym samym okres, w jakim będziesz się cieszyć słodkimi malinami jest naprawdę długi! Zaletą tej odmiany jest fakt, że jej pąki i pędy są mało podatne na przemarzanie.

5 szt. - 17,50 zł (3,50 zł za sztukę)
20 szt. - 60 zł (3 zł za sztukę)

Polana

Zbiory malin z tej odmiany trwają do końca października - czasem nawet jeszcze na początku listopada. Owoce są duże, słodkie, o wysokich walorach smakowych. Krzewy dorastają od 1,5m do 2m, dając duży plon owoców. Na pędach można spotkać słabe szczątkowe kolce. Roślina jest mrozoodporna i odporna na choroby. Jest łatwa w uprawie, ponieważ nie musisz się martwić o zapewnianie jej podpór- bardzo dobrze radzi sobie bez nich, jako wolnostojąca roślina.

5 szt. - 17,50 zł (3,50 zł za sztukę)
20 szt. - 60 zł (3 zł za sztukę)

Sadzonki zielone

Sadzonki, jakie wysyłamy to właśnie sadzonki zielone (świeże). Pochodzą bezpośrednio z matecznika w polu. Kopiemy je bezpośrednio przed wysyłką. Taka sadzonka składa się z tzw. serduszka rośliny, czyli części potrzebnej do jej rozwoju oraz korzonków. Są one specjalnie pakowane, co zapewnia im odpowiednią wilgotność i ochronę. Transport przesyłki z pola do Państwa trwa do 3 dni. Jest to czas z jakim rośliny spokojnie sobie radzą. Po otrzymaniu sadzonek zaleca się ich niezwłoczne posadzenie. Jeśli jednak jest to niemożliwe, należy umieścić je w wodzie do czasu posadzenia.
Daję Ci gwarancję, że Twoje sadzonki się przyjmą. Osobiście dbam o to, by każda roślina była zapakowana w specjalne opakowanie chroniące jej korzenie. Możesz sadzić rośliny zaraz po ich otrzymaniu.